header top

Wizyta Przedstawiciela KMP w naszej szkole

Utworzono: sobota, 13, maj 2017 danielmajewski

IMG 20170315 114634W dniu 15.03.2017 odbyło się spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum z pracownikiem Wydziału Prewencji KMP we Włocławku p. Edytą Olszewską na temat odpowiedzialności karnej osób małoletnich wobec prawa w przypadku agresji stosowanej w sieci komputerowej i telefonicznej.
Cele spotkania:
- uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z mediów cyfrowych;
- uświadamianie korzyści wypływających z właściwego korzystania z sieci (edukacyjne programy multimedialne, etc.);

- przedstawienie rodzajów zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z internetu (uzależnienie od internetu i gier komputerowych, kontakt z osobami niebezpiecznymi, dostęp do treści sprzecznych z normami wychowania, nieumiejętność odróżniania rzeczywistości wirtualnej od świata realnego, przestępczość, nieuczciwość, prześladowanie, dehejtaryzacja);

Odsłony: 273